Natural Stone, Shell and Wood Necklaces
Sterling Silver Jasper, Quartz and Crystal 3 Strand 2in ext Necklace
$124.20
Metal Type:
Sterling Silver
Sterling Silver Jasper, Quartz and Crystal 3 Strand 2in ext Necklace
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Sterling Silver Jasper, Quartz and Crystal 3 Strand 2in ext Necklace
Sterling Silver Jasper, Quartz and Crystal 3 Strand 2in ext Necklace
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Necklaces |
| Stone Type (Other) | Jasper, Other Quartz |
| Stone Type | Crystal |
| Necklace Type | Natural Stone |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Length of Item | 20 in |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Length | 18 in |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Extender Length | 2 in |
| Feature | Multi-Strands |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| Stone Color | Pink, Grey |
| Stone Quantity | 18, 157, 60 |
| SKU | 1510097 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Natural-Stone,-Shell-and-Wood-Necklaces
Chisel Stainless Steel Polished Black IP-plated with Sedimentary Rock Dog Tag on a 24 inch Ball Chain Necklace
$102.33
Natural-Stone,-Shell-and-Wood-Necklaces
Sterling Silver Tiger Eyes/Carnelian/Reconst. Coral/FW Cult. Pearl Necklace
$220.88
Natural-Stone,-Shell-and-Wood-Necklaces
Sterling Silver Carnelian/Reconstituted Coral/Red Zebra Jasper Necklace
$225.34
Natural-Stone,-Shell-and-Wood-Necklaces
Sterling Silver Gold-plated Aventurine/Carnelian/Jasper Necklace
$304.66