Mesh Chain Necklaces
Leslie's Sterling Silver Mesh Link Necklace
$963.92
Metal Type:
Sterling Silver
Leslie's Sterling Silver Mesh Link Necklace
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's Sterling Silver Mesh Link Necklace
Leslie's Sterling Silver Mesh Link Necklace
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Necklaces |
| Necklace Type | Fancy Necklace |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Length of Item | 18 in |
| Width of Item | 11 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Mesh |
| Chain Length | 18 in |
| Chain Width | 11 mm |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Clasp Width (Male end) | 9 mm |
| Item Weight U/M | gm |
| SKU | 892681 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Mesh-Chain-Necklaces
14k Polished with Rhodium 5-Station Diamond-cut Beads 4mm Flexible Mesh 18 inch Necklace
$1,594.18
Mesh-Chain-Necklaces
Herco 14K Two-tone Polished Diamond Shaped Accent with Diamond-cut Center Woven Necklace
$9,845.23