Drop and Dangle Earrings
SS/Rh-p Major League Baseball LogoArt Toronto Blue Jays Dangle Earrings
$119.39
Metal Type:
Sterling Silver
SS/Rh-p Major League Baseball LogoArt Toronto Blue Jays Dangle Earrings
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
SS/Rh-p Major League Baseball LogoArt Toronto Blue Jays Dangle Earrings
SS/Rh-p Major League Baseball LogoArt Toronto Blue Jays Dangle Earrings
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Earrings |
| Earring Type | Drop & Dangle |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Plating | Rhodium |
| Plating Color | Silver Tone |
| Length of Item | 12 mm |
| Width of Item | 12 mm |
| City / State / Country | Toronto Ontario Canada |
| Relative Size | Small |
| Earring Closure | Post & Push Back |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| Licensed By | MLB |
| Licensed Organization | Toronto Blue Jays |
| Manufacturing Process | Laser Cut |
| Thickness | 0.05 in |
| SKU | 1075913 |
MLB by LogoArt
(Page 87)
LogoArt 2023-2024
(Page 74)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Drop-and-Dangle-Earrings
Sterling Silver Rhodium-plate Twisted Circles Shepherd Hook Earrings
$215.60
Drop-and-Dangle-Earrings
Leslie's 14K TT Polished/Dia-cut Fancy Teardrop Dangle Post Earrings
$3,184.24
Drop-and-Dangle-Earrings
14K Polished Diamond-cut Chandelier-Style Fringed Dangle Leverback Earrings
$1,485.62