Cord, Leather and Rubber
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Anchor with Flower and Skulls Brown Leather 8.5 inch Bracelet
$102.08
Metal Type:
Stainless Steel
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Anchor with Flower and Skulls Brown Leather 8.5 inch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Anchor with Flower and Skulls Brown Leather 8.5 inch Bracelet
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Anchor with Flower and Skulls Brown Leather 8.5 inch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Cord, Leather & Rubber |
| Material: Primary | Stainless Steel |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Accents | Leather |
| Material: Accent Color 1 | Brown |
| Length of Item | 8.5 in |
| Width of Item | 19 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Items per Pack | 1 |
| Chain Type | Leather |
| Chain Length | 8.5 in |
| Clasp /Connector | Toggle |
| Finish | Polished & Antiqued |
| Gender | Men's |
| Packaging | Gift Pouch |
| SKU | 1039674 |
Chisel 2024-2025
(Page 179)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Cord,-Leather-and-Rubber
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Black Agate Beads Black Leather 8.25 inch Bracelet
$122.42
Cord,-Leather-and-Rubber
Chisel Stainless Steel Polished and Textured Black Braided Leather 8.5 inch Bracelet
$102.50
Cord,-Leather-and-Rubber
Chisel Stainless Steel Antiqued and Brushed Cross Buckle with Black Leather Adjustable Bracelet
$143.14
Cord,-Leather-and-Rubber
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Tiger's Eye Beads Brown Leather 8.5 inch Bracelet
$122.62