Bracelets with Stations
Leslie's 14K Polished Bar Link w/ .5in Ext. Bracelet
$1,739.87
Metal Type:
14k Yellow Gold
Leslie's 14K Polished Bar Link w/ .5in Ext. Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's 14K Polished Bar Link w/ .5in Ext. Bracelet
Leslie's 14K Polished Bar Link w/ .5in Ext. Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Yellow |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 8 in |
| Width of Item | 1.75 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Fashion |
| Chain Length | 7.5 in |
| Chain Width | 1.75 mm |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Extender Length | 0.5 in |
| Finish | Polished |
| Item Weight U/M | gm |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
| SKU | 1731795 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Bracelets-with-Stations
Leslie's 14K with White Rhodium Polished/Textured Knot Station Bracelet
$3,644.73
Bracelets-with-Stations
Herco 14K Polished Freshwater Cultured Pearl Fancy Link 7.75 inch Bracelet
$6,075.93
Bracelets-with-Stations
14k White Gold Complete 1/8 carat Bezel-set Diamond and Cable Chain 5-Station 7 inch Bracelet
$1,650.33