Bracelets with Stations
Leslie's 14K Polished and Dia-cut. Circle Station Paperclip Bracelet
$2,181.31
Metal Type:
14k Yellow Gold
Leslie's 14K Polished and Dia-cut. Circle Station Paperclip Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's 14K Polished and Dia-cut. Circle Station Paperclip Bracelet
Leslie's 14K Polished and Dia-cut. Circle Station Paperclip Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Yellow |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 7.25 in |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Paperclip |
| Chain Length | 7.25 in |
| Chain Width | 3.3 mm |
| Charm/Element Length | 8.8 mm |
| Charm/Element Width | 7.9 mm |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Finish | Polished |
| Item Weight U/M | gm |
| Texture | Diamond-cut |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
| SKU | 1667942 |
Leslie's 25/26 Catalog
(Page 182)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Bracelets-with-Stations
Leslie's Sterling Silver Gold-tone Polished Multi-layer w/1in ext. Bracelet
$121.98
Bracelets-with-Stations
Leslie's SS RH-plat Polish/Dia-cut Oval 2-Strand w/1.25in ext. Bracelet
$133.95
Bracelets-with-Stations
14k White Gold Complete 1/3 carat Bezel-set Diamond and Cable Chain 6-Station 7 inch Bracelet
$2,658.39