Bracelets with Stations
14K Two-Tone Mirror Beaded 7.25 inch Bracelet
$517.56
Metal Type:
14k Two-tone
14K Two-Tone Mirror Beaded 7.25 inch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
14K Two-Tone Mirror Beaded 7.25 inch Bracelet
14K Two-Tone Mirror Beaded 7.25 inch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Two-Tone |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 7.25 in |
| Width of Item | 3 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Ball (Beaded) |
| Chain Length | 7.25 in |
| Chain Width | 3 mm |
| Clasp /Connector | Spring Ring |
| Feature | Solid |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| SKU | 1484480 |
2025-2026 14K Gold Book
(Page 241)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Bracelets-with-Stations
14k Polished 4mm Fancy Cable Chain with Three Bars 8 inch Bracelet
$3,295.22
Bracelets-with-Stations
True Origin 14K Yellow Gold 1/2 carat Lab Grown Diamond VS+ F+ 6.5 in with 1 in extension Complete Bracelet
$493.95
Bracelets-with-Stations
"Herco 18K White Gold Lab Grown Diamond VS+, F+ Stations 7.25 Inch Bracelet"
$1,688.56