Gemstone Bracelets
SS w/14k Multi Gem 7.5in Bracelet
$3,579.69
Metal Type:
14k/Silver Two-Tone
SS w/14k Multi Gem 7.5in Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Guaranteed Quality
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
SS w/14k Multi Gem 7.5in Bracelet
SS w/14k Multi Gem 7.5in Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Gemstones |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Two-Tone |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Material: Accents | 14K Gold |
| Material: Accent Color 1 | Yellow |
| Length of Item | 7.5 in |
| Chain Length | 7.5 in |
| Chain Width | 10 mm |
| Clasp /Connector | Box Catch |
| Finish | Antiqued |
| Item Weight U/M | gm |
| SKU | 670129 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Gemstone-Bracelets
Sterling Silver Rhodium-plated Lab Created Opal Sea Life 7 inch Bracelet
$1,153.92