Adjustable, Stretch and Wrap
Macrame with 3 Crystal Awareness & Hematite Bead Bracelet
$68.64
Metal Type:
Fashion
Macrame with 3 Crystal Awareness & Hematite Bead Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Macrame with 3 Crystal Awareness & Hematite Bead Bracelet
Macrame with 3 Crystal Awareness & Hematite Bead Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Stone Type | Crystal |
| Stone Type (Other) | Hematite |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Length of Item | 14 in |
| Width of Item | 14 mm |
| Chain Length | 14 in |
| Chain Width | 5 mm |
| Charm/Element Length | 14 mm |
| Charm/Element Width | 14 mm |
| Feature | Adjustable |
| Feature 2 | Slip On |
| Stone Color | White |
| Stone Quantity | 3 |
| SKU | 855678 |
Spotlight Bracelets
(Page 9)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Rhodium-Plated ID Adjustable 6in to 10in Bracelet
$267.43
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Yellow IP-plated Wolf Head Matte 6.5mm Hematite Beaded 7.25 inch Stretch Bracelet
$76.96
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Rhodium-plated Polished Pink And Red CZ Lady Bug Childrens Expandable Bangle
$342.16