Adjustable, Stretch and Wrap
Leslie's Sterling Silver RH-plated Diamond-cut Three Strand w/1in ext. Brac
$107.53
Metal Type:
Sterling Silver
Leslie's Sterling Silver RH-plated Diamond-cut Three Strand w/1in ext. Brac
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's Sterling Silver RH-plated Diamond-cut Three Strand w/1in ext. Brac
Leslie's Sterling Silver RH-plated Diamond-cut Three Strand w/1in ext. Brac
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Plating | Rhodium |
| Plating Color | Silver Tone |
| Length of Item | 8.5 in |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Fashion |
| Chain Length | 7.5 in |
| Chain Width | 3 mm |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Extender Length | 1 in |
| Feature | Multi-Strands |
| Finish | Polished |
| Texture | Diamond-cut |
| SKU | 1683232 |
Leslie's 25/26 Catalog
(Page 400)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Heart Dangle 6mm Pink Glass Beaded Stretch Bracelet
$50.80
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
SS/Rh-p Major League Baseball LogoArt St. Louis Cardinals Adjustable Bracelet
$152.10
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
14k Polished Laser and Diamond-cut 6.15mm Fancy Pierced Design Flexible Oval Bangle Bracelet
$1,960.84
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Antiqued White Bronze-plated Knight Helmets 8mm Agate and Onyx Beaded 7.75 inch Stretch Bracelet
$97.54