Adjustable, Stretch and Wrap
Leslie's 14K Polished Beaded Cross w/.5in ext. Rosary Bracelet
$544.56
Metal Type:
14k Yellow Gold
Leslie's 14K Polished Beaded Cross w/.5in ext. Rosary Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's 14K Polished Beaded Cross w/.5in ext. Rosary Bracelet
Leslie's 14K Polished Beaded Cross w/.5in ext. Rosary Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Yellow |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 7 in |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Link, Other |
| Chain Length | 7 in |
| Chain Width | 0.4 mm |
| Charm/Element Length | 7.8 mm |
| Charm/Element Width | 5.3 mm |
| Clasp /Connector | Spring Ring |
| Extender Length | 1 in |
| Finish | Polished |
| Item Weight U/M | gm |
| Number of Elements | 15 |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
| SKU | 1682691 |
Leslie's 25/26 Catalog
(Page 196)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Leslie's Sterling Silver RH-plated D/C Bracelet Adjustable Bracelet
$134.52
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Stainless Steel Major League Baseball LogoArt Cincinnati Reds Adjustable Cord Bracelet
$44.64
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Gold Plated Major League Baseball LogoArt Chicago Cubs Adjustable Bracelet
$152.10
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Antiqued Wolf Head Matte 6.5mm Hematite Beaded 7.25 inch Stretch Bracelet
$76.96