Adjustable, Stretch and Wrap
Chisel Stainless Steel Polished 6.40mm Blue Emperor and Black Onyx Beaded 7.5 inch Stretch Bracelet
$60.50
Metal Type:
Stainless Steel
Chisel Stainless Steel Polished 6.40mm Blue Emperor and Black Onyx Beaded 7.5 inch Stretch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Chisel Stainless Steel Polished 6.40mm Blue Emperor and Black Onyx Beaded 7.5 inch Stretch Bracelet
Chisel Stainless Steel Polished 6.40mm Blue Emperor and Black Onyx Beaded 7.5 inch Stretch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Stone Type | Onyx |
| Bracelet Type | Bead and Beaded |
| Material: Primary | Stainless Steel |
| Material: Primary - Color | White |
| Length of Item | 7.5 in |
| Width of Item | 6.4 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Feature | Slip On |
| Feature 2 | Stretch |
| Finish | Polished |
| Gender | Unisex |
| Item Weight U/M | gm |
| Packaging | Gift Pouch |
| Stone Color | Blue, Black |
| Stone Size | 6.4 mm |
| Stone Quantity | 26, 13 |
| SKU | 1574451 |
Chisel 2024-2025
(Page 127)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Brushed Black IP-plated with White Enamel Medical ID 8.5mm Lava Stone Beaded Stretch Bracelet
$60.84
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Leslie's Sterling Silver RH-plated Polished Infinity Adjustable Bracelet
$98.33
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
SS Reflections Purple Leather Rh-plated 14in w/2in ext Choker/Wrap Bracelet
$60.32