Adjustable, Stretch and Wrap
Herco 14K Polished and Diamond-cut Stretch Bracelet
$12,825.88
Metal Type:
14k Yellow Gold
Herco 14K Polished and Diamond-cut Stretch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Herco 14K Polished and Diamond-cut Stretch Bracelet
Herco 14K Polished and Diamond-cut Stretch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Yellow |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 7 in |
| Width of Item | 12 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Length | 7 in |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Feature | Stretch |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| Item Weight U/M | gm |
| Texture | Diamond-cut |
| SKU | 1568596 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished 6mm Blue Apatite Beaded 7 inch Stretch Bracelet
$82.02
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Gold Plated Major League Baseball LogoArt Atlanta Braves Bar Adjustable Bracelet
$152.10
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished 6.60mm Marine-green Emperor and Green Golden Beaded 7.75 inch Stretch Bracelet
$60.82
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Rhodium-plated CZ Paw Print & Dog Bone Adj Bracelet
$759.89