Adjustable, Stretch and Wrap
Herco 14K Two-tone Polished/Diamond-cut Satin Ball Stretch Bracelet
$3,068.70
Metal Type:
14k Two-tone
Herco 14K Two-tone Polished/Diamond-cut Satin Ball Stretch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Herco 14K Two-tone Polished/Diamond-cut Satin Ball Stretch Bracelet
Herco 14K Two-tone Polished/Diamond-cut Satin Ball Stretch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Fancy |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Two-Tone |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Material: Accents | Rhodium |
| Material: Accent Color 1 | White |
| Width of Item | 12 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Width | 2.9 mm |
| Charm/Element Length | 12 mm |
| Charm/Element Width | 12 mm |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Feature | Slip On |
| Feature 2 | Stretch |
| Feature 3 | Hollow |
| Finish | Polished & Brushed |
| Gender | Unisex |
| Texture | Diamond-cut |
| SKU | 1548544 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Prizma Sterling Silver Rhodium-plated Colorful CZ Open Circle Adjustable Bolo Bracelet
$297.51
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Shimmer Sterling Silver Rhodium-plated 205 Stone CZ Adjustable 5 inch up to 9 inch Bracelet
$735.45
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Turtle and Tree of Life Dangles 6mm Black Agate Beaded 6.25 inch Stretch Bracelet
$70.96
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Black IP-plated Wolf Head Matte 8mm Black Agate Beaded 7 inch Stretch Bracelet
$76.96