Adjustable, Stretch and Wrap
Sterling Silver Rhodium-plated Black Spinel Infinity Symbol Adjustable Brac
$116.68
Metal Type:
Sterling Silver
Sterling Silver Rhodium-plated Black Spinel Infinity Symbol Adjustable Brac
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Sterling Silver Rhodium-plated Black Spinel Infinity Symbol Adjustable Brac
Sterling Silver Rhodium-plated Black Spinel Infinity Symbol Adjustable Brac
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Pendant/Charm Type | Themed |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Plating | Rhodium |
| Plating Color | Silver Tone |
| Width of Item | 6.7 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Box |
| Chain Width | 1.1 mm |
| Charm/Element Length | 20.35 mm |
| Charm/Element Width | 6.7 mm |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Completeness | Complete (all stones included) |
| Feature | Adjustable |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| Number of Elements | 1 |
| SKU | 1511439 |
2025-2026 Silver Book
(Page 122)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Leslie's 14K White Gold Polished D/C Beaded Bolo Adj. Bracelet
$2,517.48
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished with Crystals Adjustable Bangle Bracelet
$87.97
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Stainless Steel Black Leatherette w/Polished Scroll Wrap Bracelet
$29.24
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Heart 3-4mm Pink Quartz Two Strand 7.75 inch Stretch Bracelet
$45.82