Adjustable, Stretch and Wrap
AMEN Stainless Steel Lord's Prayer White Leather Wrap with Magnetic Clasp with Magnetic Clasp 21 Inch Bracelet
$37.47
Metal Type:
Stainless Steel
AMEN Stainless Steel Lord's Prayer White Leather Wrap with Magnetic Clasp with Magnetic Clasp 21 Inch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
AMEN Stainless Steel Lord's Prayer White Leather Wrap with Magnetic Clasp with Magnetic Clasp 21 Inch Bracelet
AMEN Stainless Steel Lord's Prayer White Leather Wrap with Magnetic Clasp with Magnetic Clasp 21 Inch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Material: Primary | Stainless Steel |
| Material: Accents | Leather |
| Material: Accent Color 1 | White |
| Length of Item | 21 in |
| Width of Item | 5 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Relative Size | Small |
| Chain Type | Leather |
| Chain Length | 21 in |
| Chain Width | 5 mm |
| Clasp /Connector | Magnetic Clasp |
| Feature | Wrap Bracelet |
| Finish | Polished |
| Gender | Unisex |
| Packaging | Gift Boxed |
| SKU | 1387360 |
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Leslie's Sterling Silver Gold-tone pol. Beaded Link w/1in ext. Bracelet
$67.19
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Stainless Steel Polished Hematite/OrangeEmperor Stone Nylon Adjust Bracelet
$42.90
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Antiqued and Polished Buddha 8mm Black Agate Beaded Stretch Bracelet
$71.17