Adjustable, Stretch and Wrap
Sterling Silver Miraculous & Crosses Adjustable Bracelet
$160.48
Metal Type:
Sterling Silver
Sterling Silver Miraculous & Crosses Adjustable Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Sterling Silver Miraculous & Crosses Adjustable Bracelet
Sterling Silver Miraculous & Crosses Adjustable Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Pendant/Charm Type | Themed |
| Material: Primary | Sterling Silver |
| Material: Primary - Color | White |
| Material: Primary - Purity | 925 |
| Width of Item | 6.5 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Box |
| Chain Width | 1.2 mm |
| Charm/Element Length | 15.78 mm |
| Charm/Element Width | 6.5 mm |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Feature | Adjustable |
| Finish | Polished |
| Gender | Women's |
| Texture | Textured |
| SKU | 1386534 |
2025-2026 Silver Book
(Page 120)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
8mm Peach Crystal & Double Row Hematite Beads Black Cord Bracelet
$33.48
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Rose-tone Created Opal and CZ Adjustable Bracelet
$862.92
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Stainless Steel Brushed and Polished w/Solid Blk Carbon Fiber Adj Bracelet
$16.42
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Yellow IP-plated 3mm Pink Quartz Beaded 6.25 inch Stretch Bracelet
$67.14