Adjustable, Stretch and Wrap
AMEN Serenity Prayer Tan Leather Wrap
$95.21
AMEN Serenity Prayer Tan Leather Wrap
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
AMEN Serenity Prayer Tan Leather Wrap
AMEN Serenity Prayer Tan Leather Wrap
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Material: Primary | Stainless Steel |
| Material: Accents | Leather |
| Material: Accent Color 1 | Tan |
| Length of Item | 21 in |
| Width of Item | 5 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Relative Size | Small |
| Chain Type | Leather |
| Chain Length | 21 in |
| Chain Width | 5 mm |
| Clasp /Connector | Magnetic Clasp |
| Feature | Wrap Bracelet |
| Finish | Polished |
| Gender | Unisex |
| Packaging | Gift Boxed |
| SKU | 1385914 |
2025-2026 Silver Book
(Page 1237)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
6-7mm Brown Semi-round Freshwater Cultured Pearl Stretch Bracelet
$35.68
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Rose IP-plated 6mm Pink Crystal Beaded 7 inch Stretch Bracelet
$60.82
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Stainless Steel Polished Blue Leather w/Wire Adjustable Buckle Bracelet
$22.06