Adjustable, Stretch and Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Blue Wire and Black Polyurethane Adjustable 7.75 to 8.25 inch Bracelet
$56.55
Metal Type:
Stainless Steel
Chisel Stainless Steel Polished Blue Wire and Black Polyurethane Adjustable 7.75 to 8.25 inch Bracelet
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Chisel Stainless Steel Polished Blue Wire and Black Polyurethane Adjustable 7.75 to 8.25 inch Bracelet
Chisel Stainless Steel Polished Blue Wire and Black Polyurethane Adjustable 7.75 to 8.25 inch Bracelet
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Material: Primary | Stainless Steel |
| Material: Primary - Color | White |
| Length of Item | 7.75-8.25 in |
| Width of Item | 6.5 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Items per Pack | 1 |
| Chain Length | 7.75-8.25 in |
| Clasp /Connector | Barrel |
| Feature | Adjustable |
| Finish | Polished |
| Gender | Men's |
| Item Weight U/M | gm |
| Packaging | Gift Pouch |
| SKU | 1213910 |
Chisel 2024-2025
(Page 169)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished Rose IP-plated Enameled Flower Charm 6mm Jade Beaded Stretch Bracelet
$71.45
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Leslie's Sterling Silver Gold-tone pol. Fancy Link w/1in ext. Bracelet
$105.04