Adjustable, Stretch and Wrap
Leslie's Gold Stretch Bracelets
$762.84
Leslie's Gold Stretch Bracelets
Free Insured Shipping
30-Day Returns
Free Ring Sizing
Lifetime Warranty
Have Questions?
Call our Jonesboro showroom at (870) 253-9202 or send us a message for a private viewing.
Leslie's Gold Stretch Bracelets
Leslie's Gold Stretch Bracelets
| Product Type | Jewelry |
|---|---|
| Jewelry Type | Bracelets |
| Bracelet Type | Adjustable & Stretch & Wrap |
| Material: Primary | Gold |
| Material: Primary - Color | Yellow |
| Material: Primary - Purity | 14K |
| Length of Item | 7 in |
| Width of Item | 4 mm |
| Sold By Unit | Each |
| Chain Type | Mesh |
| Chain Length | 7 in |
| Chain Width | 4 mm |
| Charm/Element Length | 11 mm |
| Charm/Element Width | 11 mm |
| Clasp /Connector | Slip On (No Clasp) |
| Finish | Polished |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
| SKU | 1171835 |
Leslie's 25/26 Catalog
(Page 159)
Due to fluctuating metal prices, prices within catalogs are subject to change.
Shipping Information
- Free insured shipping on all orders within mainland US
- Orders ship within 1–3 business days
- Fully insured via FedEx with signature required
- Local pickup available at our Jonesboro, AR showroom
Return Policy
- 30-day return policy — subject to restocking fee
- Item must be in original unworn condition with all tags
- Return shipping is pre-paid and insured
- Custom or engraved pieces are final sale
You May Also Like
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Brushed Black IP-plated with White Enamel Medical ID 8.5mm Dyed Green Stone Beaded Stretch Bracelet
$60.84
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Chisel Stainless Steel Polished 6-8mm Strawberry Quartz Beaded Stretch Bracelet
$36.06
New
Adjustable,-Stretch-and-Wrap
Sterling Silver Rhodium-plated Enameled Hearts Adjustable Bracelet
$178.04